Demi Lovato&Selena Gomez forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thiaguella

4 posters

Go down

Thiaguella Empty Thiaguella

Пишување by Vekky Нед Фед 07, 2010 2:09 pm

Омилен филм ?
Омилена серија ?
Омилен актер ?
Омилена актерка ?
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Thiaguella Empty Re: Thiaguella

Пишување by Thiaguella Нед Фед 07, 2010 3:26 pm

Омилен филм ?Титаник,Camp Rock,Twiligjt,the Twiligjt saga new moon, средно школски мјузикал 1,2,3...
Омилена серија ?Ангели
Омилен актер ?Петар Ланзани
Омилена актерка ?Мариана Еспосито
Thiaguella
Thiaguella
Модератор
Модератор

Број на мислења : 76
Репутација : 0
Join date : 2010-02-07
Age : 26

Вратете се на почетокот Go down

Thiaguella Empty Re: Thiaguella

Пишување by kime_kim Нед Фед 07, 2010 5:23 pm

Омилено јадење?
Омилено смајли?
Деми/Селена?
Мајли/Емили?
Деми/Мајли?
Емили/Селена?
kime_kim
kime_kim

Број на мислења : 13
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Thiaguella Empty Re: Thiaguella

Пишување by Thiaguella Саб Фед 13, 2010 2:28 pm

Омилено јадење?Пица,сендвиц,салата и др
Омилено смајли?Хахахаххаа
Деми/Селена?Дем
Мајли/Емили?И девете
Деми/Мајли?Мајли
Емили/Селена?Емилиа
Thiaguella
Thiaguella
Модератор
Модератор

Број на мислења : 76
Репутација : 0
Join date : 2010-02-07
Age : 26

Вратете се на почетокот Go down

Thiaguella Empty Re: Thiaguella

Пишување by An4i Пон Фед 15, 2010 7:29 pm

Ќе пишеш кај мене?
Што мислиш за мене?
Што сакаш да си кога ке посаснеш?
Економски/Гимназија
Сања/Тамара (Голем Брат ВИП)
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Thiaguella Empty Re: Thiaguella

Пишување by Thiaguella Нед Фед 21, 2010 10:33 pm

Ќе пишеш кај мене?Да
Што мислиш за мене?Се најдобро
Што сакаш да си кога ке посаснеш? Се уште неможам да се одлучам
Економски/Гимназија Економски
Сања/Тамара (Голем Брат ВИП)Сања
Thiaguella
Thiaguella
Модератор
Модератор

Број на мислења : 76
Репутација : 0
Join date : 2010-02-07
Age : 26

Вратете се на почетокот Go down

Thiaguella Empty Re: Thiaguella

Пишување by Vekky Сре Фед 24, 2010 7:07 pm

Simply the best/My heart will go on
Мајли/Деми
Некст тајм/Слаткаристика
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Thiaguella Empty Re: Thiaguella

Пишување by An4i Чет Фед 25, 2010 2:21 pm

Омилен од Велики Брат ВИП?
омилена од Велики Брат ВИП?
Гледаш ВИП Преживеан?
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Thiaguella Empty Re: Thiaguella

Пишување by Thiaguella Чет Фед 25, 2010 3:18 pm

Simply the best/My heart will go on -My heart will go on
Мајли/Деми-Деми
Некст тајм/Слаткаристика-Некст Тајм
Омилен од Велики Брат ВИП?Младен
омилена од Велики Брат ВИП?Анабела
Гледаш ВИП Преживеан?Понекогаш
Thiaguella
Thiaguella
Модератор
Модератор

Број на мислења : 76
Репутација : 0
Join date : 2010-02-07
Age : 26

Вратете се на почетокот Go down

Thiaguella Empty Re: Thiaguella

Пишување by Vekky Вто Мар 16, 2010 7:27 pm

Лали/Еуге
Деми/Тејлор
Селена/Мајли
Хари Потер/Твајлајт
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Thiaguella Empty Re: Thiaguella

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот