Demi Lovato&Selena Gomez forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРАВИЛА

Go down

ПРАВИЛА Empty ПРАВИЛА

Пишување by Miss TeTe* Саб Фед 06, 2010 12:19 pm

1. НЕ пишувај пост врз пост ако не поминале 24 часа! (користи опција ЕДИТ)
2. НЕ навредувај друг член заради пол, вера, националност итн.
3. НЕ отворај дупли теми кои што веќе постојат (користи опција Search)
4. Забрането е рекламирање на форуми по ПП.
5. Не пишувајте цели постови со уклучен Caps Lock. Доколку сакате да објавите нешто користете опцијата БОЛД
6. Забрането е поставување поголеми аватари од 100х100.
7. Почитувајте го форумскиот тим, тие се тука да ви помогнат и да го решат вашиот проблем.
8. Забрането е користење на бои. Нив ги користи форумскиот тим поради подобра организација на форумот.

Се надевам дека не се многу строги.
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот