Demi Lovato&Selena Gomez forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Туторијали

2 posters

Go down

Туторијали Empty Туторијали

Пишување by Miss TeTe* Саб Фед 06, 2010 3:56 pm

Тука поставувајте туторијали во врска со пс.
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Туторијали Empty Re: Туторијали

Пишување by Vekky Чет Фед 25, 2010 8:56 pm

Tutorial Sexy Effect

Дуплирај ја сликата и премести ја на screen 50%
Потоа отвори нов layer со selective color и внеси го ова:

red
-85
0
85
85

yellow
0
0
-90
0

neutrals
0
-37
-38
0

Потоа одиш merge visible и filter -> sharpen -> sharpen ; зависно од сликата


(Преземено од www.angelimk.net)
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот