Demi Lovato&Selena Gomez forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Омилено/а...

+6
Lara_Love_Selly_Demy
kime_kim
СимоннаГ.
Miss TeTe*
analia forever
SelenaEsposito
10 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Омилено/а... Empty Омилено/а...

Пишување by SelenaEsposito Саб Фед 06, 2010 2:17 pm

Ова вака се игра тој пред тебе пример пишал омилено овошје и ти ќе кажеш кое ти е и продолжуваш ставаш ново омилено за ЧПТ (членот после тебе)
Почнувам...

Омилена боја
avatar
SelenaEsposito
Администратор
Администратор

Број на мислења : 15
Репутација : 0
Join date : 2010-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by analia forever Саб Фед 06, 2010 3:53 pm

Зелена

Омилен пејач
analia forever
analia forever

Број на мислења : 8
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : nekade so mislite nakloneti kon TOSE

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by Miss TeTe* Саб Фед 06, 2010 3:53 pm

тоше проески, фран переа, петер ланзани

омилен филм?
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by СимоннаГ. Саб Фед 06, 2010 5:59 pm

Титаник

Омилено смајли?
СимоннаГ.
СимоннаГ.

Број на мислења : 2
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by kime_kim Саб Фед 06, 2010 6:25 pm

Нананнана
Омилено јадење?
kime_kim
kime_kim

Број на мислења : 13
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by analia forever Нед Фед 07, 2010 8:32 pm

Макарони..

Омилено овошје?
analia forever
analia forever

Број на мислења : 8
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : nekade so mislite nakloneti kon TOSE

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by Lara_Love_Selly_Demy Пон Фед 08, 2010 12:28 am

Круша

Омилена актерка??
Lara_Love_Selly_Demy
Lara_Love_Selly_Demy

Број на мислења : 10
Репутација : 0
Join date : 2010-02-07

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by An4i Пон Фед 08, 2010 3:17 pm

Мариана Еспосито

Омилена боја?
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by Miss TeTe* Пон Фед 08, 2010 9:57 pm

сина

селена/деми
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by An4i Пон Фед 08, 2010 10:06 pm

Селена се разбира
Селена/Лали
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by Lara_Love_Selly_Demy Вто Фед 09, 2010 12:31 am

па...двете

мајли/селена
Lara_Love_Selly_Demy
Lara_Love_Selly_Demy

Број на мислења : 10
Репутација : 0
Join date : 2010-02-07

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by Miss TeTe* Вто Фед 09, 2010 12:33 am

селена

велики брат 3/велики брат вип 4
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by An4i Вто Фед 09, 2010 8:12 pm

Вип Велики Брат 4
Вип Велики Брат 4 или Преживеан
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by Lara_Love_Selly_Demy Вто Фед 09, 2010 10:26 pm

велики брат
ангели/млади бунтовници
Lara_Love_Selly_Demy
Lara_Love_Selly_Demy

Број на мислења : 10
Репутација : 0
Join date : 2010-02-07

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by Vekky Вто Фед 09, 2010 10:33 pm

Млади Бунтовници

Зек Ефрон/Пит ланзани
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by An4i Сре Фед 10, 2010 2:14 pm

Пит Ланзани
Лали/Еуге
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by Lara_Love_Selly_Demy Сре Фед 10, 2010 7:59 pm

лали

Hannah Montana the movie/Princess protection proram
Lara_Love_Selly_Demy
Lara_Love_Selly_Demy

Број на мислења : 10
Репутација : 0
Join date : 2010-02-07

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by Thiaguella Саб Фед 13, 2010 2:26 pm

Пит Ланзани

Деми/Селена
Thiaguella
Thiaguella
Модератор
Модератор

Број на мислења : 76
Репутација : 0
Join date : 2010-02-07
Age : 26

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by Lara_Love_Selly_Demy Нед Фед 14, 2010 12:32 am

селена

Hannah Montana the movie/Princess protection proram.
Lara_Love_Selly_Demy
Lara_Love_Selly_Demy

Број на мислења : 10
Репутација : 0
Join date : 2010-02-07

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by Thiaguella Нед Фед 14, 2010 2:12 pm

Пит Ланзани

Jonas Brithers/Teen Angels
Thiaguella
Thiaguella
Модератор
Модератор

Број на мислења : 76
Репутација : 0
Join date : 2010-02-07
Age : 26

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by An4i Пон Фед 15, 2010 7:32 pm

Тхиагуела цело време грешиш треба да избереш од тие две ...а не цело врема Пит Ланзани
Teen Angels
1001 Ноќ/Волшебнички
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by Vekky Сре Фед 24, 2010 7:00 pm

Волшебнички

Тејлор Свифт/Кристен Стјуард
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by Miss TeTe* Пет Фед 26, 2010 3:02 am

Thiaguella, ти се повтори уште еднаш тоа ПИТТ, ќе бидеш банирана на 1 ден! леле бе незнам колку пати повтори пит пит пит

ТВ
телма/канал 5
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by An4i Пет Фед 26, 2010 6:15 pm

Канал 5
МТВ 1/Телма

и јас погоре и кажав ама не ме слуша
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by Vekky Пет Фед 26, 2010 8:07 pm

Телма

Џастин/Пит
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Омилено/а... Empty Re: Омилено/а...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот