Demi Lovato&Selena Gomez forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Miss TeTe*

+2
Miss TeTe*
Vekky
6 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Miss TeTe* Empty Miss TeTe*

Пишување by Vekky Саб Фед 06, 2010 2:29 am

Омилена песна ?
Омилен филм ?
Омилена актерка ?
Омилен актер ?
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Miss TeTe* Саб Фед 06, 2010 11:49 am

Омилена песна ? стално ги менувам али во меѓувреме ми се Tell me something I don't know и Kesha - Tik Tok
Омилен филм ? Home Alone, Titanic
Омилена актерка ? - Natalia Sanchez, Demi, Selena, Lali
Омилен актер ? - Fran Perea, Peter Lanzani
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by An4i Саб Фед 06, 2010 12:35 pm

Омилена боја?
Омилено јадење?
Омилено овошје?
Омилен зеленчук?
Ќе направиш тема за мене?
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Miss TeTe* Саб Фед 06, 2010 12:48 pm

Омилена боја? - сина
Омилено јадење? - пица
Омилено овошје? - мандарина
Омилен зеленчук? - краставица
Ќе направиш тема за мене? - ќе направам
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Tinnie.Perroni* Саб Фед 06, 2010 2:54 pm

ќе отвориш хот сидс за мене ? Заби
Tinnie.Perroni*
Tinnie.Perroni*

Број на мислења : 13
Репутација : 5
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Miss TeTe* Саб Фед 06, 2010 3:35 pm

некој отворил место мене Miss TeTe* 75809
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Tinnie.Perroni* Саб Фед 06, 2010 4:58 pm

Селена/Деми?
Селена/Мајли?
Деми/Мајли?
Лали/Еухе?
Рочи/Лали?
Тете/Мар/Селена/Деми?
Tinnie.Perroni*
Tinnie.Perroni*

Број на мислења : 13
Репутација : 5
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Miss TeTe* Саб Фед 06, 2010 5:00 pm

Селена/Деми? - па и двете дека исто толку ги сакам
Селена/Мајли? - селена
Деми/Мајли? - деми
Лали/Еухе? - лали
Рочи/Лали? - тешка одлука, али за пола мм рочи
Тете/Мар/Селена/Деми? - и ти што прашуваш Miss TeTe* 944948
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by kime_kim Саб Фед 06, 2010 6:19 pm

Омилен филм?
Омилен песна?
Омилен пејач?
Ке отвориш тема за мене?
kime_kim
kime_kim

Број на мислења : 13
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Miss TeTe* Саб Фед 06, 2010 7:27 pm

Омилен филм? - Titanic, Home Alone
Омилен песна? - стално ги менувам али во меѓувреме ми се Tell me something I don't know и Kesha - Tik Tok
Омилен пејач? - Петер Ланзани
Ке отвориш тема за мене? - окзи
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Thiaguella Саб Фед 13, 2010 2:30 pm

Кажи нешто повеке за тебе
Thiaguella
Thiaguella
Модератор
Модератор

Број на мислења : 76
Репутација : 0
Join date : 2010-02-07
Age : 26

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Miss TeTe* Нед Фед 14, 2010 6:59 pm

Се викам Софија, имам 10 години, на 4 март правам 11, одлична сум.....
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Vekky Пон Фед 15, 2010 12:53 am

Пит/Џастин/Зек
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by An4i Пон Фед 15, 2010 7:28 pm

Ќе пишеш кај мене?
Што мислиш за мене?
Што сакаш да си кога ке посаснеш?
Економски/Гимназија
Сања/Тамара (Голем Брат ВИП)
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Miss TeTe* Чет Фед 18, 2010 12:24 am

An4i напиша:Ќе пишеш кај мене? - ахам
Што мислиш за мене? - преубаво и преслатко девојче и многу добра другарка
Што сакаш да си кога ке посаснеш? - паа глумица али знам дека нема да бидам Miss TeTe* 722369
Економски/Гимназија - Гимназија
Сања/Тамара (Голем Брат ВИП) - Сања, Тамара е СМОР иако ни Сања не е подобра од неа
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Thiaguella Нед Фед 21, 2010 10:36 pm

Што сакаш да правиш највеке?

Деми/Селена
Thiaguella
Thiaguella
Модератор
Модератор

Број на мислења : 76
Репутација : 0
Join date : 2010-02-07
Age : 26

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Miss TeTe* Сре Фед 24, 2010 2:24 am

хмм да читам книга и да гледам некој јаак филм

па тоа многу тежок избор не знам најнајомилени ми се али ајде, ЈА ОДВОЈУВАМ СЕЛЕНА иако Деми е препрепреслатка
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Vekky Сре Фед 24, 2010 7:07 pm

Simply the best/My heart will go on
Мајли/Деми
Некст тајм/Слаткаристика
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by An4i Чет Фед 25, 2010 2:21 pm

Омилен од Велики Брат ВИП?
омилена од Велики Брат ВИП?
Гледаш ВИП Преживеан?
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Thiaguella Чет Фед 25, 2010 3:21 pm

Серанови/Ангели
Thiaguella
Thiaguella
Модератор
Модератор

Број на мислења : 76
Репутација : 0
Join date : 2010-02-07
Age : 26

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Miss TeTe* Пет Фед 26, 2010 3:08 am

Simply the best/My heart will go on - ? My heart will go on
Мајли/Деми -Demmy
Некст тајм/Слаткаристика - тука и најгрдиот да беше на светот, пак ќе го изберев него отколку оваа будалата така да НЕКСТ ТАЈМ (не се такви преслатки се)
Омилен од Велики Брат ВИП? - хмм... тешко прашање, Боки xD и Милан иако ми е малце глуп
омилена од Велики Брат ВИП? - тоа никоја ама Дивна еве
Гледаш ВИП Преживеан? - не
Серанови/Ангели - СЕРАНОВИ
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by An4i Пет Фед 26, 2010 6:19 pm

Боки/Лена
Боки/Анабела
Боки/Младен
Боки/Милан
Боки/Ервин
Боки/Алден
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Vekky Пет Фед 26, 2010 7:59 pm

Зек/Ланзани/
Перреа/Биебер
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by An4i Пет Фед 26, 2010 8:20 pm

JK- Insomnia/Наташа Беквалац-300 степени
Колку време работиш на фотошоп?
На кој фотошоп работиш?
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Thiaguella Пет Фед 26, 2010 9:36 pm

Јупиии снеег! / тс

Ке пишеш кај мене?
Thiaguella
Thiaguella
Модератор
Модератор

Број на мислења : 76
Репутација : 0
Join date : 2010-02-07
Age : 26

Вратете се на почетокот Go down

Miss TeTe* Empty Re: Miss TeTe*

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот