Demi Lovato&Selena Gomez forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Survivor Serbia/Преживеан

5 posters

Go down

Survivor Serbia/Преживеан Empty Survivor Serbia/Преживеан

Пишување by Vekky Саб Фед 06, 2010 2:38 am

Ова е реално шоу кое со голем успех се прикажува во голем број земји. Натпреварувачите се наоѓаат на оддалечен остров овојпат на Филипини. Се натпреваруваат за голема парична награда. Ова шоу користи прогресивна елиминација на натпреварувачите, со што натпреварувачите добиваат можност секоја недела да исфрлат некого од племето и последниот всушност станува победник.

Во ова реално шоу оваа година покрај натпреварувачите од Србија, Босна и Херцеговина и Црна Гора учествуваат и натпреварувачи од Словенија и Македонија
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Survivor Serbia/Преживеан Empty Re: Survivor Serbia/Преживеан

Пишување by Miss TeTe* Саб Фед 06, 2010 11:46 am

не можам да ги сварам ни минатата сезона не ги гледав
Survivor Serbia/Преживеан Icon_razz
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Survivor Serbia/Преживеан Empty Re: Survivor Serbia/Преживеан

Пишување by An4i Саб Фед 06, 2010 12:24 pm

минатата сезона ја гледав оваа не ја гледам
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Survivor Serbia/Преживеан Empty Re: Survivor Serbia/Преживеан

Пишување by Vekky Саб Фед 06, 2010 1:11 pm

Јас не планирав да ја гледам одкако излезе Никола но потоа излезе и Вишња и пак почнав да го гледам.
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Survivor Serbia/Преживеан Empty Re: Survivor Serbia/Преживеан

Пишување by An4i Саб Фед 06, 2010 1:14 pm

па јас само понекогаш кога ќе фатам гледам .....ама скоро никогаш
Анита и Вишња ме нервираа
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Survivor Serbia/Преживеан Empty Re: Survivor Serbia/Преживеан

Пишување by kime_kim Саб Фед 06, 2010 6:40 pm

Јас навивав за Клемен и Лука ама ми испаднаа најмногу ме нервира Аца манипулатор најголем......Сега навивам за Теја.Инаку интересно шоу го гледам редовно и многу ми се допагаа.
kime_kim
kime_kim

Број на мислења : 13
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Survivor Serbia/Преживеан Empty Re: Survivor Serbia/Преживеан

Пишување by An4i Вто Фед 09, 2010 8:09 pm

Пеце не требаше да испадне Ојјјјј лелеееее!!
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Survivor Serbia/Преживеан Empty Re: Survivor Serbia/Преживеан

Пишување by Thiaguella Саб Фед 13, 2010 2:39 pm

Јас го гледам редовно и сум за Аца
Thiaguella
Thiaguella
Модератор
Модератор

Број на мислења : 76
Репутација : 0
Join date : 2010-02-07
Age : 26

Вратете се на почетокот Go down

Survivor Serbia/Преживеан Empty Re: Survivor Serbia/Преживеан

Пишување by Vekky Чет Фед 25, 2010 6:30 pm

Мило ми е што победи Аца
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Survivor Serbia/Преживеан Empty Re: Survivor Serbia/Преживеан

Пишување by Miss TeTe* Пет Фед 26, 2010 2:58 am

ova LOCK deka zavrshi!
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Survivor Serbia/Преживеан Empty Re: Survivor Serbia/Преживеан

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот