Demi Lovato&Selena Gomez forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Survivor VIP/ Преживеан ВИП

4 posters

Go down

Survivor VIP/ Преживеан ВИП Empty Survivor VIP/ Преживеан ВИП

Пишување by Vekky Чет Фед 25, 2010 6:55 pm

Станува збор за реално шоу во кое учествуваат познати лица во светски рамки и кој се наоѓаат на пуст остров во џунглите на Австралија.

Познатите се откажуваат од нивните луксузни работи и доаѓаат во џунглата да се борат за секојдневната исхрана и преку тешки задачи дел од нив се соочуваат и со својот страв од многу работи.

Во текот на еден месец колку што тие престојуваат таму ќе се соочат со конфликти меѓусебе, но и со пријателства кои не ни можат да се замислат само за да издржат уште еден ден во џунглата.

Публиката преку гласање го бира победникот.

Ова реално шоу постигнува огромна гледаност во целиот свет, а се емитува во повеќе земји во светот:Велика Британија, Америка, Германија, Шпанија, Франција, Италија, Шведска.
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Survivor VIP/ Преживеан ВИП Empty Re: Survivor VIP/ Преживеан ВИП

Пишување by Miss TeTe* Пет Фед 26, 2010 2:55 am

пак, не можам да ги сварам и не ги гледам
Miss TeTe*
Miss TeTe*
Администратор
Администратор

Број на мислења : 100
Репутација : 5
Join date : 2010-02-05
Age : 25

https://demiandselly.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Survivor VIP/ Преживеан ВИП Empty Re: Survivor VIP/ Преживеан ВИП

Пишување by An4i Пет Фед 26, 2010 6:08 pm

Ако некој гледа нека каже дали е интересно....јас не сум го фатила до сега....не ми изгледа мн. интересно
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Survivor VIP/ Преживеан ВИП Empty Re: Survivor VIP/ Преживеан ВИП

Пишување by Vekky Пет Фед 26, 2010 7:51 pm

Па интересно е ама мн е бљак па дури и страшно поради животните
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Survivor VIP/ Преживеан ВИП Empty Re: Survivor VIP/ Преживеан ВИП

Пишување by An4i Пет Фед 26, 2010 8:11 pm

Да,прочитав дека ако животните почнат да ги напаѓаат натпреварувачите ,снимателите можат да пукаат во нив
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Survivor VIP/ Преживеан ВИП Empty Re: Survivor VIP/ Преживеан ВИП

Пишување by Vekky Пет Фед 26, 2010 8:18 pm

Мн е гнасно ств
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Survivor VIP/ Преживеан ВИП Empty Re: Survivor VIP/ Преживеан ВИП

Пишување by An4i Пет Фед 26, 2010 8:21 pm

Има денес?
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Survivor VIP/ Преживеан ВИП Empty Re: Survivor VIP/ Преживеан ВИП

Пишување by Vekky Пет Фед 26, 2010 8:22 pm

Денес не
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Survivor VIP/ Преживеан ВИП Empty Re: Survivor VIP/ Преживеан ВИП

Пишување by An4i Пет Фед 26, 2010 8:23 pm

Леле ,а јас се натокмив да гледам денес Хахахаххаа
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Survivor VIP/ Преживеан ВИП Empty Re: Survivor VIP/ Преживеан ВИП

Пишување by Vekky Пет Фед 26, 2010 8:23 pm

Во вторник после В.Б ВИП ќе гледаш од 10:00
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Survivor VIP/ Преживеан ВИП Empty Re: Survivor VIP/ Преживеан ВИП

Пишување by An4i Пет Фед 26, 2010 8:24 pm

А има само во вторник и среда така?
An4i
An4i
Модератор
Модератор

Број на мислења : 156
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Вратете се на почетокот Go down

Survivor VIP/ Преживеан ВИП Empty Re: Survivor VIP/ Преживеан ВИП

Пишување by Vekky Пет Фед 26, 2010 8:28 pm

Да од 22:00
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Survivor VIP/ Преживеан ВИП Empty Re: Survivor VIP/ Преживеан ВИП

Пишување by Thiaguella Пет Фед 26, 2010 9:45 pm

Не ми е нешто интересно така да не го гледам
Thiaguella
Thiaguella
Модератор
Модератор

Број на мислења : 76
Репутација : 0
Join date : 2010-02-07
Age : 26

Вратете се на почетокот Go down

Survivor VIP/ Преживеан ВИП Empty Re: Survivor VIP/ Преживеан ВИП

Пишување by Vekky Пон Мар 22, 2010 1:53 am

Терминот на Сурвајвер вип е сменет игра некаде околу 12:30 , 1 по полноќ
Vekky
Vekky
Администратор
Администратор

Број на мислења : 138
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06
Age : 27
Местолокација : Shopping...

Вратете се на почетокот Go down

Survivor VIP/ Преживеан ВИП Empty Re: Survivor VIP/ Преживеан ВИП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот